четвер, 27 грудня 2012 р.

Модуль 7. Рефлексія

Як можна ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології для підтримки та оцінювання процесу навчання учнів?

Навчання, побудоване на проектному підході, допомагає враховувати індивідуальні навчальні потреби учнів та їх інтереси. Проекти вимагають від учнів вибору змісту, процесу дослідження та оформлення результатів. Вони також допомагають учням вивчити тему більш глибоко, застосувати нові навички, зокрема навички критичного мислення, вдосконалити вже отримані навички, створити нові продукти та презентувати їх так, щоб проявити себе й отримати визнання однолітків. У проектах від учнів вимагається приймати рішення, співпрацювати в команді, проявляти ініціативу, публічно виступати. Все це може викликати у них тривогу, особливо тоді, коли вони це роблять уперше.
Перехід до навчання, при якому ставляться відкриті запитання, які не мають однозначної відповіді, до нетипових завдань та різнопланового систематичного оцінювання - складне завдання не тільки для учнів, а й для вчителя. Учні, які зростали мовчазними спостерігачами або «сплячими споглядачами зі сторони», можуть обурюватися, коли їм доведеться працювати наполегливіше, складніше. Така їх позиція може особливо скластися тоді, коли пасивне навчання є нормою.

Немає коментарів:

Дописати коментар